Forum o prywatnych serwerach Metin2

Polskie forum, o prywatnych serwerach Metin2


#1 2011-05-10 21:38:18

Old Sensi

Okrutny

5436483
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 13
Punktów :   

Sura WP

Witam wszystkich. Czytając te denne tematy jak expic, co zmienić w eq etc postanowiłem zrobić jako taki poradnik o Surze WP. Napiszę tutaj sensowne buildy, specyfikację skilli jak i sposoby na zarobek.

Sura WP wbrew przekonaniom jest trudną postacią bo w pvp radzi sobie dopiero na wyższym lvl i inaczej rozdaje statystyki.

Staty:
1. Int: Wit w stosunku 2:1 - ten build jest najbardziej standardowym i na ok 54lvl mamy max int i wit po czym maxujemy zr, która daje nam trochę ataku oraz uniki dzięki którym mooby będą nas słabiej biły. Rozłożenie statów z zr przydaję się w buildzie w którym musimy często schodzić z konia gdy expimy. Rozwiązanie z siłą lepiej się sprawdza na dropkach na loch małp/mapy lub ogólnie z buildem nastawionym na exp.

2. Int: Siła/Zr w stosunku 2:1 - staty tylko na exp z konia bo do pvp mamy mało pz, a w expie z buta mamy mało defa i uników. Dając int:zr możemy coś zdziałać w pvp/expie z buta, ale to będzie coś typu wybicie zrespu z metka czy obrona spota co będzie trudnym zadaniem.

3. Int:Wit w stosunku 2:1, lecz wit maxujemy tylko do 40-60pkt(to już od nas zależy) - Build świetny do expa bo mamy dobry dmg na niższym lvl (podobny do wojownika body z aura), lecz tutaj ważne jest dobre eq.

Skille.

Czarowane ostrze: Skill działający podobnie do aury z tym, że za każdy hit dodaję nam x% naszych obrażeń do pz. Ilość % zależy od poziomu skilla tzn:
M1 - 5%
G1 - 8%
P - 12%
Siła skilla zależy tylko od poziomu inteligencji, umiejętność ta zużywa x many na sekunde.

Czarowana zbroja: Umiejętność a`la Silne ciało, lecz daję mniej defa oraz zwiększa nam szanse na odbicie ciosu które działa na wszystko co nas uderza, lecz animacja pokazuję odbicie tylko w tą osobę którą mamy zaznaczoną.
Siła skilla zależy od poziomu inteligencji oraz poziomu umiejętności.

Strach: Świetny skill do expa zmniejszający siłę obrażeń fizycznych osoby która nas atakuję. Dodatkowo umiejętność ta ma wrodzony unik strzały oraz blok ciosu, lecz ostatnia informacja nie jest do końca potwierdzona.

Smoczy wir: Dobry skill ofensywny do expa, gdyż atakuje 360 stopni wokół postaci i cechuje się średnim dmg. Dodatkowym atrybutem tego offa jest szansa na ominięcie uników, która rośnie tak samo jak % absorbcji pz w ostrzu.

Uderzenie palcem: Bardzo dobry skill do pvp oraz pomocny w expie. Atakuje dużym dmg na wprost postaci i ma najlepszy atrybut na wyabsowane osoby: szanse na uderzenie z przeszywką, która wzrasta tak samo jak w wirze szansa na ominięcie uników.

Rozproszenie magii: Bardzo dobry skill w pvp, lecz długo ładujący się. Nie ma na tą umiejętność abs poza ochronka bm. Skill ten rozprasza wszelkie aury, berki etc. Nie wpływa tylko na Ognistego ducha.

Buildy skilli:

1. Ostrze>zbroja>wir>palec>rozpro>strach: Standardowy build, którym poexpimy, zrobimy dt czy też weźmiemy pvp za dozo.
2. Ostrze>zbroja>strach>wir>palec>rozpro: Build tylko pod exp z konia i najczęściej używany na dropkach. Strach ciężko się używa w dt ponieważ mooby do nas nie podchodzą gdy go włączymy. Polecam dla ludzi chcących szybko się wyexpić dla których pvp nie ma dużego znaczenia.
3. Ostrze>Wir>Zbroja/Strach>Palec>Rozpro: Build pod exp z konia z użyciem skilli.
4. Ostrze>Wir>Palec>Rozpro>Strach: Build hardcore używany tylko do pvp w którym sura pokazuje pazur. Expi się podobnie do wojownika body.
5. Build ze zbroją jako 1 jest mniej popularny aczkolwiek dobrze się spisuje gdy mamy dobrą broń, a reszte słabą, więc stosujemy ją aby mieć więcej defa.

Powyższe buildy są dla osób które nie cofną skilla z G, lecz tu napisze wdg. mnie najsensowniejszy:
6. Ostrze>Zbroja>Strach/Wir>Palec z tym, że tu robimy małą przerwę ponieważ zbrojka nam się juz do niczego nie przydaję, więc ją cofamy po czym dajemy pkt w rozpro i na 86/87 nasz build wygląda tak: Ostrze>Strach>Rozpro>Wir>Palec>Zbroja.

Exp i zarobek:

Na początku to sie nie różni od jakiegoś woja czy też szamana czyli pieski, wilki etc. Na 18lvl możemy próbować na małpach bić chociaż po 1 grupce i dropić medale na boja. Gdy skończymy dropić idziemy expic na dzikusach do 30 - będzie trudniej niż wojem ponieważ sura ma niski dmg na niskim lvl. Jakimś sposobem wbijamy 35 i robimy boja. Teraz siedzimy na tym lvl i zarabiamy na eq. typu fms+9 30sr który nam starczy do zatrutego, myślę, że 10kkk czyli ok 10 kamyków duchowych starczy nam na całe eq+9 bez jakiś super bonów. Podczas dropu możemy wbijać lvl na metkach po czym expimy na bo od 41 do 50. W tym momencie idziemy do trudnego lochu małp i bijąc po kilka grupek ładnie się obławiamy, przy czym na 50 buff będzie potrzebny, ale na 54-55 z dobrymi fenkami spokojnie będziemy komnatę lorda ogarniać bez buffa bo strach będzie robić swoje(militar się przyda. W lochu możemy siedzieć nawet do 61 gdyż mamy drop, ale słabo leci exp, więc jak komuś zależy na czasie i lvl niech leci do v2 od 56-57 i niech bierze po tej 1-2 grupkach, ale ja proponuje skoczyć ewentualnie do v1 i dobić 61. Z ok 600-650 defa i ostrze m7+ +buff 2x30% wchodzimy do v2 gdzie ogarniamy po kilka grupek szponów. Na 75 wychodzimy z v2 i siedzimy na mapach w dt co jest najlepszym zarobkiem zaraz po lordzie małp. Teraz gdy mamy dobre eq pozostaje nam exp na kluczach czyli piętro przed ripkiem, lecz tu potrzeba eq wybonowane na dt, a jak nie mamy owych bonów to grota spot mieszany z golemami.

Poradnik zapożyczyłem z innego forum!

Ostatnio edytowany przez Old Sensi (2011-05-10 21:38:40)


Mam w dupie co inni o mnie myśle ; ) Więc nie wysilaj się gdy będziesz mnie obrażał.
Zbieram + ; D

Offline

 
);}

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Majoitus Bad Camberg HĂ´tels Mayotte spuszczel pospolity https://vitalis.katowice.pl/